Борги між учасниками ринку електроенергії

Борги між учасниками ринку електроенергії

Як повідомляє видання ExPro, станом на 3-тє листопада 2020 р. державне підприємство “Гарантований покупець” заборгувало за “зеленим” тарифом виробникам із відновлюваних джерел 25 млрд 760 млн грн (із них 23 млрд 350 млн грн — підприємство перевиставляє на компанію “Укренерго”). Петро Котін, керівник державного підприємства “Енергоатом”, повідомив, що учасники ринку заборгували “Енергоатому” 23 млрд грн. Учасники ринку заборгували 2 млрд 900 млн грн “Укренерго” несплаченого тарифу за передачу електроенергії.

До кінця 2021 р. взаємна заборгованість між учасниками ринку електроенергії може сягнути 40 млрд грн. у зв’язку з фінансовою кризою в цій сфері.

Така інформація стала відомою із економічної стратегії, яку презентував Кабінет міністрів України.

У стратегії йдеться про фінансову кризу на ринку електричної енергії, через яку гальмується розвиток галузі. Ланцюг заборгованостей між учасниками ринку в розмірі 40 млрд грн сформувався через викривлення ринкових механізмів і неефективну підтримку незахищених верств населення. У Кабінеті міністрів вважають, що одна з причин цієї ситуації — відсутність механізму для коригування ставок за “зеленим” тарифом.

Залишити відповідь

Закрити меню