Введення додаткового тарифу для експортерів електроенергії

Введення додаткового тарифу для експортерів електроенергії

НКРЕКП 7-го лютого цього року внесла до Кодексу системи передачі зміни, які зобов’язують експортерів електричної енергії додатково сплачувати тариф за передачу національній енергетичній компанії “Укренерго”.

За словами Валерія Тарасюка, голови НКРЕКП, оплата тарифу була передбачена й раніше, рішення уточнює положення Кодексу про передачу.

Проект рішення отримав погодження від Антимонопольного комітету та Міністерства енергетики та захисту довкілля, і його підтримує національна енергетична компанія “Укренерго”.

За словами Андрія Немировського, заступника голови правління “Укренерго”, імпортери оплачують тариф на передачу, його сплачує кінцевий споживач, а експортери порівняно з ними мають привілеї. Експортувати електроенергію неможливо без використання системи передавання, і за цю послугу експортери мають сплачувати.

За словами Андрія Немировського, прийняття рішення є необхідним кроком для імплементації Третього енергопакету в рамках приєднання НЕК “Укренерго” до ІТС-механізму в рамках  ENTSO-E.  ІТС-механізм передбачає компенсацію інфрастуктурних витрат і технологічних втрат системних операторів при закордонних операціях шляхом створення компенсаційного фонду, до якого надходять щорічні внески виробників електричної енергії за спеціальною ставкою. Після впровадження  ІТС-механізму тариф можна буде скасувати, переглянути його структуру або розмір.

На думку Данила Петренка, керівника напрямку правового забезпечення компанії D.Trading, експортери не повинні оплачувати тариф на передачу, так як вони не використовують обладнання мережі. Данило Немировський зазначає, що НЕК “Укренерго” експлуатує обладнання мережі для дотримання графіку постачання електричної енергії від експортерів, а імпорт або експорт спричиняють фактичні перетоки електричної енергії.

Залишити відповідь

Закрити меню