Виведення в резерв енергоблоків атомних електростанцій

Виведення в резерв енергоблоків атомних електростанцій

У національній енергогенеруючій компанії “Енергоатом” вважають виправданим обмеження генерації атомних електростанцій через зниження споживання електричної енергії, її надлишку та зростання генерації з відновлюваних джерел.

Виконуючий обов’язки президента компанії “Енергоатом” Петро Котін повідомив, що антикризові заходи, які прийняли Кабінет міністрів України і Міністерство енергетики та житлово-комунальних послуг, є цілком виправданими.

Петро Котін зазначив, що компанія слідкує за ситуацією на ринку електроенергії та сподівається на стабілізацію ринку та економіки. На сьогоднішній день дебіторська заборгованість перед “Енергоатомом” складає 16 млрд грн, а з компанією розрахувалися лише на 33%.

На тимчасово виведених в резерв блоках атомних електростанцій проведуть необхідний ремонт. Енергоблоки, які не будуть виводити в резерв, продовжать працювати у найбільш ефективному режимі (на близькій до номінальної потужності) після оновлення енергетичного балансу.

Петро Котін пояснив, що без виведення деяких енергоблоків у резерв довелося б розвантажити інші до рівня, коли їх робота стає неефективною.

Для виконання оновленого Прогнозного балансу у 73 млрд 700 млн кВт*год у 2020 р. компанії “Енергоатом” потрібно вивести в резерв по одному енергоблоку на Рівненській та Запорізькій атомних електростанціях.

За словами Петра Котіна, при виведенні в резерв трьох енергобоків решта працюватиме на близькому до номінального рівні потужності, і це рішення є абсолютно безпечним для подальшої експлуатації енергоблоків.

Залишити відповідь

Закрити меню