Вихід “Енергоатому” на зовнішні ринки

Вихід “Енергоатому” на зовнішні ринки

Державне підприємство «Енергоатом» планує розширити експорт електроенергії, вийшовши на ринок країн Балтики і ринку Nord Pool.

Максим Зорін, керівник відокремленого підрозділу «Енергоатом-Трейдінг», вважає, що варто через Білорусь виходити на ринок Nord Pool, який об’єднує ринки електричної енергії Німеччини, Великобританії, балтійських країн і Скандинавії. Балтійські країни пов’язані з енергетичними системами Скандинавії та Європи лініями постійного струму. Ці ринки є прогнозованими, ліквідними та сучасними, і на них постійно присутній попит, у тому числі, на базову потужність. Вихід на ці ринки є стратегічно важливим кроком.

Як повідомив Максим Зорін, відокремлений підрозділ «Енергоатом-Трейдінг» провів аналіз цінової динаміки довгострокових контрактів на ринках країн Балтики та дійшов висновку, що присутність у даному регіоні є доцільною. У підприємства «Енергоатом» є профіцит незадіяних потужностей, який забезпечуватиме експорт. У резерві підприємства є два готові до роботи енергоблоки на 1000 МВт кожен.

Максим Зорін запевнив, що пріоритетом підприємства будуть власні споживачі і виконання зобов’язань по забезпеченню населення. За його словами, підприємству довелося продати електроенергію газопостачальній компанії «Нафтогаз України» замість першої поставки на експорт через те, що підприємство підпорядковується підзаконним актам і не може укласти зовнішньоекономічний контракт без проведення аукціону. Наразі проведення аукціону не передбачає залученості нерезидентів (зовнішніх гравців ринку). Підприємству довелося пройти етап постачання на зовнішній ринок через трейдера.

Підприємство «Енергоатом» уже ініціювало відповідні зміни до підзаконних актів, щоб отримати можливість продавати електроенергію іноземним трейдерам.

Максим Зорін впевнений, що завдяки експорту за межі України вдасться досягти стабільності, розширити ринки збуту та збільшити виробіток електроенергії за ліквідною ціною.

Залишити відповідь

Закрити меню