Впровадження фінансової моделі покладання спеціальних обов’язків

Впровадження фінансової моделі покладання спеціальних обов’язків

Ігор Сирота, директор приватного акціонерного товариства “Укргідроенерго”, повідомив, що товариство підтримує якомога швидший перехід від нині діючої моделі покладання спеціальних обов’язків (відпуск електроенергії державними генеруючими компаніями) до фінансової моделі, котра дає державним компаніям можливість вільно продавати електричну енергію, перераховуючи на спеціальні обов’язки частину одержаного прибутку.

Ігор Сирота вважає, що потрібно перейти до фінансової моделі найближчим часом. Фахівці й консультанти товариства працюють в робочих групах, щоб перейти до фінансової моделі механізму покладання спеціальних обов’язків. Вільний продаж електричної енергії компанією “Укргідроенерго” потіснить багатьох недобросовісних трейдерів, які можуть просаджувати ціни на ринку “на добу наперед”. Вільний продаж дозволить зробити ринок більш прозорим і якісним.

Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики, у червні 2020 р. повідомляла, що в Міністерстві планують перехід до фінансової моделі покладання спеціальних обов’язків, однак спершу застосують проміжну модель.  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, має погодити редакцію фінансової моделі із Енергетичним співтовариством перед прийняттям відповідної постанови у Кабінеті міністрів України.

Залишити відповідь

Закрити меню