Досягнення та реформи в діяльності НЕК “Укренерго”

Досягнення та реформи в діяльності НЕК “Укренерго”

Як повідомив виконуючий обов’язки національної енергетичної компанії “Укренерго” Володимир Кудрицький, компанія виконала більшість головних технічних заходів для інтеграції об’єднаної енергетичної системи України в ENTSO-E (енергетична мережа континентальної Європи), яка запланована на 2023 р.

За його словами, зараз проводяться дослідження для ухвалення остаточного рішення щодо інтеграції. Інтеграція енергетичних систем України та Європи — головний стратегічний проект НЕК “Укренерго”. Україна зараз готова до синхронізації більше, ніж інші країни свого часу.

Синхронізація енергетичних систем України та континентальної Європи є перспективною з точки зору інтеграції відновлюваних джерел енергії, об’єднання енергоринків, балансування енергетичної системи та операційної безпеки.

В результаті досліджень має бути створена спільна математична модель енергетичних систем, яка дозволить продемонструвати роботу функціонування об’єднаної енергетичної системи України, синхронізованої з ENTSO-E. Наразі є всі підстави для оптимізму щодо синхронізації енергосистем.

Залишити відповідь

Закрити меню