ДП “Гарантований покупець” формує ціни на ринку “на добу наперед”

ДП “Гарантований покупець” формує ціни на ринку “на добу наперед”

Всеволод Ковальчук, виконуючий обов’язки голови правління та керівник національної енергетичної компанії «Укренерго», на прес-конференції повідомив, що державне підприємство  «Гарантований покупець» наразі має максимальний вплив на середньозважену ціну на ринку «на добу наперед».

Всеволод Ковальчук також заявив, що компанія «Укренерго» провела аналіз залежності цін на ринку “на добу наперед” від нічних заявок державного підприємства «Гарантований покупець» та обсягів дозволеного імпорту до та після внесення змін у функціонування механізму покладання спеціальних обов’язків 10-го грудня 2019 р. (зняття верхнього цінового нічного обмеження для ДП «Гарантований покупець»).

За словами Всеволода Ковальчука, певна не пряма залежність простежувалася до змін в покладанні спеціальних обов’язків, після змін у порядку покладання спеціальних обов’язків відсутня залежність між формуванням ціни на ринку “на добу наперед” і обмеженнями на імпорт, однак існує залежність між ціною на ринку “на добу наперед” і нічною заявкою ДП “Гарантований покупець”.

За результатами аналізу нічної заявки, ДП “Гарантований покупець” відповідає за ціноутворення на ринку “на добу наперед”. Всеволод Ковальчук заявив, що ситуація, коли одне підприємство визначає, якою буде ціна на електроенергію, а його поведінка і ринкова стратегія мають набагато більше значення, ніж будь-якого іншого імпортера чи виробника, є неправильною.

Всеволод Ковальчук вважає покладання спеціальних зобов’язань основним чинником викривлень на ринку електроенергії. На його думку, держава створила підприємство “Гарантований покупець” як монополіста на ринку двосторонніх договорів, який контролює більше 50% виробленої електричної енергії, і підприємство має припинити роботу, а не посилюватися.

За словами Всеволода Ковальчука, новий ринок електроенергії є ні живим, ні мертвим, працюючи без європейських методів і практик прогнозування, з одного боку, і будучи не зарегульованим, з іншого.

Залишити відповідь

Закрити меню