“Енергоатом” пропонує підвищити ціну для ДП “Гарантований покупець”

“Енергоатом” пропонує підвищити ціну для ДП “Гарантований покупець”

Державне підприємство “Енергоатом” у своєму зверненні до Міністерства енергетики та захисту довкілля і Кабінету міністрів України внесло ініціативу зі змін до Порядку покладання спеціальних зобов’язань на ринку електричної енергії та включення тарифу на диспетчеризацію та акцизного податку до граничної ціни електричної енергії, яку реалізує державне підприємство “Гарантований покупець”, збільшивши її до 596 грн за МВт/год (на 5,2%).

Як повідомляє прес-служба підприємства, проект постанови було подано Міністерству  енергетики та захисту довкілля і Кабінету міністрів України на початку січня 2020 р. У постанові запропоновано визначати граничну ціну як суму акцизного податку, середньозваженої ціни на електричну енергію за квітень-травень 2019 р., тарифу на диспетчеризацію. Завдяки змінам, які запропоновані у проекті постанови, вдасться покрити економічно обгрунтовані витрати учасників ринку із виконання спеціальних зобов’язань, а гранична ціна для державного підприємства “Енергоатом” буде становити 596 грн/МВт*год.

Як повідомляє Роман Сутченко, перший заступник генерального директора з продажів в “Енергоатом-Трейдинг”, сплата тарифу на диспетчеризацію та акцизного податку на електричну енергію покладена зараз на виробників і не включена до нинішньої граничної ціни (566.7 грн за МВт*год).

З 1-го липня по 31-е грудня 2019 р. підприємство “Енергоатом” продавало ДП “Гарантований покупець” 90% від усіх обсягів виробленої електричної енергії на виконання покладених спеціальних зобов’язань (покриття вартості електричної енергії з відновлюваних джерел і підтримання стабільності ціни для населення). З 1-го січня 2020 р. ця доля продажів знизилася до 85% через внесення в грудні 2019 р. змін до закону “Про ринок електроенергії”. Ціна 566,7 грн /МВт*год  відповідає тарифу ДП “Енергоатом” у попередній моделі ринку у квітні-травні 2019 р.

Залишити відповідь

Закрити меню