Еnergy storage як резерв підтримки частоти в Україні

Еnergy storage як резерв підтримки частоти в Україні

Як повідомляє видання EXPRO, українській енергетичній системі необхідно мати енергосховище для початку на 200 МВт, щоб підтримувати необхідну для діяльності частоту.

Віталій Зайченко, директор з управління об’єднаної енергетичної системи України, розповів, що технології для перенесення енергії коштують досить дорого. Україні необхідна система акумуляції електроенергії, щоб забезпечувати резерв підтримки частоти і нівелювати вплив миттєвих відхилень вітрових і сонячних електростанцій на 200 МВт.

Національна енергетична компанія “Укренерго” спільно з Міністерством енергетики збирається провести у 2021 р. перший конкурс на високоманеврову генерацію у обсязі 500 МВт (100 МВт із них необхідні в енергетичній зоні острова Бурштинської теплоелектростанції, решта — в об’єднаній енергосистемі України).

Загалом необхідні накопичувачі електроенергії на 2000 МВт, однак перший конкурс на такий обсяг покаже певні результати, кількість учасників, ефективність механізму проведення конкурсу, після чого проведуть додаткові конкурси.

Залишити відповідь

Закрити меню