Заборгованість НЕК “Укренерго” перед ДП “Гарантований покупець”

Заборгованість НЕК “Укренерго” перед ДП “Гарантований покупець”

Оператор балансуючого ринку, національна енергетична компанія «Укренерго», заборгувала 750 мільйонів гривень державному підприємсту “Гарантований покупець”.

Прес-служба ДП “Гарантований покупець” повідомила, що заборгованість через небаланси електроенергії відповідно до оформлених рахунків-фактур становить приблизно 750 мільйонів гривень на 26-е березня, та зазначила, що значний обсяг заборгованості та затримки у виплаті мають негативний вплив на фінансові показники ДП “Гарантований покупець” і його розрахунки з виробників електричної енергії з відновлюваних джерел.

Прес-центр ДП “Гарантований покупець”, посилаючись на дані НЕК “Укренерго”, зазначив, що сумарний борг системного оператора перед учасниками ринку, які відповідають за баланс, складає більше 2 млрд грн, із цієї суми третина — борг перед ДП “Гарантований покупець”.

Борг перед ДП “Гарантований покупець” сформований у листопаді минулого року, при тому, що з іншими учасниками ринку відбуваються розрахунки за лютий 2020 р.

Андрій Немировський, заступник голови правління НЕК “Укренерго”, у лютому повідомив, учасники балансуючого ринку заборгували НЕК “Укренерго” 1 млрд 200 млн грн. Найбільший боржник – державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго», через не сплату за електричну енергію від державних шахт та комунального підприємства “Вода Донбасу”.

Микита Вишневський, директор з ринкових операцій НЕК “Укренерго”, у березні 2020 р. повідомив, що компанія змушена затримувати виплату учасникам балансуючого ринку у зв’язку із наявною заборгованістю перед НЕК “Укренерго”.

Залишити відповідь

Закрити меню