Збільшення перетину України та Словаччини

Збільшення перетину України та Словаччини

У 2020 р. планується модернізувати підстанцію “Мукачево” у Закарпатській області. Модернізація дасть можливість збільшити міждержавний перетин Бурштинського острову та Словаччини до 800 МВт (на 23%).

Всеволод Ковальчук, керівник національної енергетичної компанії “Укренерго”, повідомив, що реконструкція підстанції обійдеться в декілька десятків мільйонів гривень та дасть можливість збільшення імпорту зі Словаччини.

За словами Всеволода Ковальчука, словацький оператор та НЕК “Укренерго” ще в листопаді минулого року домовилися про проведення спільних заходів, які дали можливість збільшення перетину зі Словаччиною до 650 МВт (на 62%).

Завдяки збільшенню перетину ціна в Бурштинському острові тимчасово суттєво знизилася, і енергетичному холдингу стало значно складніше викуповувати без використання перетину для імпорту електроенергії зі Словаччини.

Всеволод Ковальчук вважає, що саме збільшення пропускної потужності на перетині бурштинського острову та Словаччини викликало в грудні зменшення вартості на ринку “на добу наперед” в Бурштинському острові до рівня, нижчого за ціну в об’єднаній енергетичній системі України.

Залишити відповідь

Закрити меню