Зміни до механізму покладання спеціальних обов’язків

Зміни до механізму покладання спеціальних обов’язків

Кабінет міністрів України 5-го серпня прийняв постанову “Про внесення  змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків”. Відповідно до постанови, частка електроенергії, обов’язкової для продажу національною енергогенеруючою компанією “Енергоатом” на потреби населення в рамках механізму покладання спеціальних обов’язків за ціною 1 коп за 1 кВт*год, зменшується з 80% до 50-55%. На ринку двосторонніх договорів компанія зможе продавати до 40% обсягу.

Постанову ухвалили з триденним доопрацюванням.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, вважає, що 50-55% виробленої електроенергії, спрямованої на реалізацію механізму покладання спеціальних обов’язків, достатньо, щоб знизити ціну для кінцевих споживачів. Можливість реалізовувати на конкурентних умовах 40% виробленої електроенергії дозволить підприємству “Енергоатом” отримувати прибуток, виплачувати заробітну платню, своєчасно проводити ремонтні програми. Постанова формує новий механізм покладання спеціальних обов’язків і сприяє отриманню населенням і бізнесом електроенергії за оптимальною ціною.

Частка електроенергії, обов’язкової для продажу акціонерним товариством “Укргідроенерго” в рамках механізму покладання спеціальних обов’язків, зменшується з 35% до 30%.

Прийняті зміни дозволять покращити фінансове становище даних державних компаній.

Залишити відповідь

Закрити меню