Зростання потужності електростанцій, які використовують відновлювані джерела

Зростання потужності електростанцій, які використовують відновлювані джерела

Національна енергетична компанія “Укренерго”, яка є системним оператором, 9-го квітня 2020 р. повідомила, що у 2020 р. прогнозується зростання встановленої потужності електростанцій, які працюють на відновлюваних джерелах енергії, в 1,57 разів порівняно з кінцем 2019 р. (з 4.7 ГВт до 7.4 ГВт).

За 2019 р. встановлена потужність вітрових та сонячних електростанцій зросла у 2.7 рази, досягнувши показника в 4.7 ГВт. До кінця цього року встановлена потужність може зрости ще у 1.5 рази, досягнувши показника 7.4 ГВт.

В компанії повідомили, що на початку квітня встановлена потужність електростанцій, які використовують відновлювані джерела енергії, збільшилася до 5.2 ГВт, і це перевищує обсяги, які енергетична система може приймати без використання обмежень.

За робочий день об’єднана енергетична система України може приймати максимум 4.7 ГВт встановленої потужності вітрових електростанцій, в суботу, неділю та святкові дні цей обсяг знижується до 3.5 ГВт.

Як вважають в компанії “Укренерго”, потрібно вжити таких заходів для підвищення гнучкості в енергетичній системі:

– зобов’язати інвесторів у відновлювані джерела забезпечити на своїх станціях будівництво енергосховищ або маневрової генерації у обсязі 20% від потужності станції;

– ввести відповідальність за небаланси для електростанцій, які використовують відновлювані джерела;

– збудувати у 2021 р. по 2 ГВт маневрових потужностей швидкого старту і акумулюючих енергію систем;

– обмежити квоти для “зелених” аукціонів можливостями енергетичної системи України.

Залишити відповідь

Закрити меню