Зростає заборгованість перед державною компанією “Енергоатом”

Зростає заборгованість перед державною компанією “Енергоатом”

Державне підприємство “Гарантований покупець” заборгувало державному підприємству “Енергоатом” 4 млрд 300 млн грн за лютий-березень цього року. Національна енергетична компанія “Укренерго” заборгувала генеруючій компанії 500 млн грн.

Заборгованість негативно впливає на фінансовий стан компанії.

Нестача коштів загрожує виконанню компанією “Енергоатом” програми із підвищення ядерної безпеки, надійності ефективності та . Дефіцит фінансування ускладнює виконання інвестиційної та виробничої програми, оплату податків, закупівлю палива, розрахунки з підрядниками, та вже спричинив затримку із виплати заробітної плати.

Згідно повідомленню прес-центру “Енергоатом”, кредиторська заборгованість компанії за послуги і товари становить 4 млрд 100 млн грн.

В компанії “Енергоатом” вважають, що діючий механізм із покладення спеціальних зобов’язань є неефективним і має бути повністю переглянутий, так як ціна в рамках механізму (566 грн 70 коп/МВт*год) не враховує ряд обґрунтованих витрат (акциз, тариф на диспетчеризацію). Новий варіант покладення  спеціальних зобов’язань повинен враховувати необхідність наявності коштів для донорської компанії.

У компанії “Енергоатом” повідомили, що уряд має унеможливити збитки та відсутність коштів у компанії-донора, якою виступає “Енергоатом”.

Залишити відповідь

Закрити меню