Компенсація для виробників із відновлюваних джерел

Компенсація для виробників із відновлюваних джерел

У національній енергетичній компанії “Укренерго” пропонують чітко визначити граничну суму на наступний рік, яку компанія сплатить державному підприємству “Гарантований покупець” і постачальникам універсальних послуг, щоб компенсувати видатки на “зелений” тариф, і встановити ліміт коштів на компенсацію як суму, яка вже закладена в тарифі на передачу. На сьогоднішній день компанія не має можливості повністю профінансувати “зелений” тариф із тарифу на передачу.

Обмеження суми потрібне через надто велике навантаження на тих учасників ринку, які оплачують тариф на передачу, та несприятливим фінансовим станом НЕК “Укренерго”. За перше півріччя 2020 р. у компанії зафіксований збиток 18 млрд 600 млн грн.

У 2020 р. кошти для виробників із відновлюваних джерел у тарифі на передачу мали обмеження. Виплата для державного підприємства “Гарантований покупець” на 2020 р. була встановлена на рівні 13 млрд 200 млн грн., при цьому НЕК “Укренерго” має компенсувати підприємству 25 млрд 300 млн грн., і сума компенсації збільшиться до кінця року.

Як свідчать дані, є значний дефіцит для сплати за “зеленим” тарифом. Потрібні джерела дофінансування.

Додаткове фінансування дозволить вирішити такі важливі завдання:

  • створення додаткових можливостей для збалансування ситуації;
  • стабілізація фінансового стану компанії “Укренерго”;
  • зменшення заборгованості НЕК “Укренерго” перед ДП “Гарантований покупець”;
  • зменшення фінансового навантаження на тих учасників ринку, які оплачують тариф на передачу.

Залишити відповідь

Закрити меню