Ліквідність ринку “на добу наперед”

Ліквідність ринку “на добу наперед”

Частка ринку “на добу наперед” у структурі продажу електроенергії складає від 23% до 25% і зменшилася із квітня цього року. Ринок “на добу наперед” все ще є ліквідним і залишається ціновим індикативом.

Володимир Євдокімов, директор державного підприємства “Оператор ринку”, вважає, що при поточному обсязі торгівлі ринок залишається ліквідним. У Європі ринок “на добу наперед” вважається неліквідним, якщо його частка на ринку менше 15%. Показник обсягу торгівлі трохи вищий в зоні острова Бурштинської теплоелектростанції.

Причини зниження обсягу торгівлі на ринку — зменшення попиту через пандемію і зростання частки довгострокових прямих контрактів.

Володимир Євдокімов вважає нормальною практикою використання адміністративних заходів регулятором для підвищення ліквідності ринку “на добу наперед”.

На думку Володимира Євдокімова, рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, щодо зниження обов’язкового обсягу купівлі технологічних втрат на ринку електроенергії, є завчасним, оскільки може викликати збільшення небалансів для компаній “Гарантований покупець” і “Енергоатом”. У зв’язку з цим компанії продаватимуть менше електричної енергії на ринку “на добу наперед” і більше торгуватимуть на балансуючому ринку, а обсяг торгівлі на ринку “на добу наперед” може знизитися до 18%.

Залишити відповідь

Закрити меню