Можливий випуск “зелених” облігацій

Можливий випуск “зелених” облігацій

Як повідомляє видання ExPro, у Міністерстві фінансів України та енергетичній компанії “Укренерго” розглядають можливість випуску “зелених” облігацій із метою погашення заборгованості перед виробниками із відновлюваних джерел із 2021 р.

19-го червня 2020 р. у Верховній Раді прийняли закон, який серед іншого регламентує обіг “зелених” облігацій для фінансування проектів у відновлюваній енергетиці.

За словами виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Бойко, у поточному році планують залучити кредитні кошти або випустити прості облігації, у 2021 р. – випустити “зелені” облігації, щоб погасити борги перед державною генерацією. На сьогоднішній день заборгованість перед виробниками із відновлюваних джерел складає приблизно 9 млрд грн, а разом із компаніями державної генерації (“Укргідроенерго” та “Енергоатом”) – 11 млрд 300 млн грн.

Головний ресурс для виплати заборгованості — залучені компанією “Укренерго” кредитні кошти від міжнародних установ, надані під державні гарантії відповідно до закону № 1006-IX.

17-го листопада у Верховній Раді України прийняли законопроект №4119, який дає Кабінету міністрів право надати компанії “Укренерго” державні гарантії.

Залишити відповідь

Закрити меню