Можливості для приєднання високоманеврової генерації та енергосховищ

Можливості для приєднання високоманеврової генерації та енергосховищ

У національній енергетичній компанії “Укренерго” відповідно до проекту “План розвитку системи передачі на 2021-2022 рр.” представили список підстанцій, до яких можна приєднати високоманеврові генеруючі потужності та енергосховища.

Як повідомив Олексій Брехт, директор з експлуатації та розвитку “Укренерго”, у компанії запропонували орієнтири для користувачів з урахуванням фізики підключень і місцезнаходження об’єктів, щоб забезпечити системний ефект для балансування енергетичної системи, зменшення технологічних втрат в мережі та гарантування живлення споживачів.

В якості об’єктів для приєднання вказані як майданчики існуючих теплоелектростанцій з необхідною інфрастуктурою, так і підстанції (20 об’єктів). Можливе встановлення у зоні Чорнобильської атомної електростанції.

В компанії “Укренерго” зазначають, що мінімальна потужність нових об’єктів має становити від 20 до 250 МВт.

Важливість енергосховищ та високоманевреної генерації викликана швидким розвитком генерації з відновлюваних джерел (насамперед вітрові та сонячні електростанції) у об’єднаній енергетичній системі України. Вони дадуть можливість підвищити гнучкість енергетичної системи.

Залишити відповідь

Закрити меню