Можливість введення додаткового тарифу для експортерів

Можливість введення додаткового тарифу для експортерів

31-го січня на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, перенесли розгляд питання щодо покладання на експортерів зобов’язання сплачувати тариф за передавання національній енергетичній компанії “Укренерго”.

За словами голови комісії Валерія Тарасюка, розгляд питання перенесли, зокрема, через те, що Антимонопольному комітету потрібні кілька днів, щоб додатково розглянути дане питання.

Голова комісії також уточнив, що дане рішення комісії має виконати норму Закону “Про ринок електричної енергії”, а не встановити оплату для експортерів. Олексій Кучеренко та Михайло Волинець, народні депутати від фракції “Батьківщина”, виступають проти прийняття даного рішення.

НКРЕКП планувала розглянути ряд змін до Кодексу системи передачі 28-го січня, передбачивши в документі обов’язкову сплату тарифу на передавання для експортерів, але розгляд питання перенесли на 31-ше січня.

Всеволод Ковальчук, голова національної енергетичної компанії “Укренерго”, вважає, що саме експортери повинні оплачувати тариф на передавання. Секретаріат енергетичного співтовариства надіслав 31-го січня лист до Антимонопольного комітету та Національної комісії, у якому повідомляв, що застосування даної плати є порушенням його законодавства, та не рекомендував приймати рішення. Основні експортери електричної енергії з України у 2019 р. – компанії енергетичного холдингу ДТЕК із часткою 98,5%.

Залишити відповідь

Закрити меню