Можливість імпорту електроенергії з Росії та Білорусі

Можливість імпорту електроенергії з Росії та Білорусі

Валерій Тарасюк, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, вважає, що імпорт електроенергії в об’єднану енергетичну систему України потрібно поновити після закінчення карантину. Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики та захисту довкілля, не згодна з такою позицією та вважає, що імпорт варто відновити або після закінчення 2021 р., або з моменту відкриття Білоруссю та Росією їхніх ринків для експорту електроенергії з України.

Ольга Буславець нагадала про рішення Антикризового штабу і про те, що одним із важливих завдань прем’єр-міністра України було припинення імпорту електроенергії з Білорусі та Росії.

Відновити імпорт при тому, що в енергетичній системі України є профіцит електроенергії, на думку Ольги Буславець, неприпустимо, так як складається ситуація, коли Україна має профіцит власної електроенергії, але платить кошти сусіднім країнам за імпортну електроенергію, обмежуючи свою генерацію.

Залишити відповідь

Закрити меню