Міністерство енергетики не реалізовуватиме проект “Енергетичний міст”

Міністерство енергетики не реалізовуватиме проект “Енергетичний міст”

Виконуюча обов’язки міністра енергетики Ольга Буславець повідомила, що замість реалізації проекту “Енергетичний міст” міністерство буде шукати нові джерела фінансування для будівництва двох енергетичних блоків на Хмельницькій АЕС.

За словами Ольги Буславець, проект енергетичного мосту міг би мати переваги три роки тому, однак зараз пріоритет для України — повна синхронізація з європейськими енергетичними системами в рамках раніше затвердженого плану, тому зараз проект енергомосту не розглядається.

Проект енергомосту мав стати джерелом фінансування будівництва двох енергетичних блоків на ХАЕС, міністерство енергетики шукає нові джерела інвестування для розширення її потужності.

У проекті “Енергетичний міст” передбачалося виведення енергоблоку №2 ХАЕС із об’єднаної енергетичної системи України та його підключення до експорту в країни Європейського Союзу. Функцію енергомосту мала стати лінія електропередач довжиною 450 км і напругою 750 кВ. Ця лінія зв’язує ХАЕС і підстанцію у Польщі, однак вона не працює ще з 1990-х років. У компанії “Енергоатом” запевнили, що лінія не пошкоджена і може бути знову введена в експлуатацію за вісімнадцять місяців.

Залишити відповідь

Закрити меню