Недобросовісна поведінка учасників ринку електроенергії

Недобросовісна поведінка учасників ринку електроенергії

Проведено аналіз внутрішньодобового ринку та ринку “на добу наперед”. За результатами перевірки державне підприємство “Оператор ринку” закликало Національну комісію, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, змінити Правила функціонування ринку та зробити неможливою недобросовісну поведінку компаній-учасників ринку, забезпечивши відповідність фактичного обсягу електричної енергії в енергетичній системі обсягам торгів.

За результатами спостереження за функціонуванням внутрішньодобового ринку та ринку “на добу наперед” за січень цього року дуже важливо включити в заявки на продаж електроенергії реальні обсяги електроенергії. Для постачальників електроенергії вони мають підтверджуватися обсягом імпорту або обсягом відповідно до укладених договорів. Для виробників електроенергії — обсягом імпорту або фактичною потужністю обладнання для генерації.

В заявки на купівлю електроенергії важливо включити обсяги, максимально наближені до прогнозних обсягів споживання електроенергії, і вони не мають перевищувати фактичну робочу потужність обладнання для генерації та обсяги імпорту.

ДП “Оператор ринку” вже направило відповідний лист на розгляд НКРЕКП, вказавши, що зазначені зміни сприяють дотриманню таких принципів роботи нового ринку, як дотримання балансу попиту-пропозиції, добросовісність конкуренції, прозорість тарифо- та ціноутворення, обгрунтованого витратами.

Залишити відповідь

Закрити меню