НКРЕКП може підняти тариф НЕК «Укренерго» на передачу у 4 рази

НКРЕКП може підняти тариф НЕК «Укренерго» на передачу у 4 рази

НКРЕКП сьогодні, 25 червня, винесло на розгляд питання схвалення проекту постанови НКРЕКП щодо підняття тарифу на передачу електричної енергії НЕК «Укренерго» у 3,8 рази, з діючого 155,4 грн – до 596,48 грн за МВт-год з 1 серпня 2020р.

Як зазначив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк: «Ми зараз розглядаємо попереднє схвалення цього тарифу, це не значить що він одразу вступає у дію. У нас є регуляторна процедура. Кінцеве прийняття тарифу планувалось на 10 липня. Втім, ми вирішили дослухатись до промови Віталія Бутенко – компанія ДТЕК, і надати можливість, надати нам конкретні пропозиції, конкретні розрахунки, що ми могли б зробити стосовно цього питання». Саме тому розгляд питання щодо підняття тарифу перенеслося з 24 на 25 червня.

За словами члена комісії Руслана Кайдаша, зниження фінансового навантаження, яке вдалося досягти після підписання Меморандуму між урядом та інвесторами у ВДЕ, виявилося «досить невеликим». Також він зазначив, що підписаний Меморандум не дає можливості не підвищувати тариф НЕК «Укренерго», оскільки ефект від зменшення рівня «зеленого» тарифу досить невеликий і в нас в цілому спостерігається збільшення вартості спеціальних обов’язків по «зеленим».

Валерій Тарасюк зауважив, що джерелом для покриття витрат, передбачених тарифом «Укренерго» для виплат «зеленій» та атомній генерації, є або кошти промислових споживачів, або населення: «Є лише два джерела – це промисловість (економіка країни) і є населення… Більше у нас немає джерел».

Головою асоціації «Укрметалургпром» Олександром Каленковим були озвучені суми коштів, які заплатить промисловий споживач в результаті підняття тарифу на передачу «Укренерго» в 4 рази. «Вся промисловість за рік заплатить 27 млрд грн, металургія – 15 млрд грн», – сказав він.

Відповідаючи на пропозиції Каленкова, голова НКРЕКП зауважив, що залучення кредитних коштів ЄБРР, за розрахунками комісії, дозволить знизити тариф на передачу на 4 коп./кВт-год, а використання коштів, отриманих від продажу міждержавного перетину, – біля 1,5 коп./кВт-год.

«Залучення коштів ЄБРР по нашим розрахункам дає економіці 4 копійки (за кВт-год – ред.), тобто можливо зекономити 4 копійки на тарифі. Кошти за рахунок міждержавного перетину, законопроект вже у Раді, але це дасть для економії ще 1,5 копійки. Ми вишукуємо інші можливі кошти, інші кредитні кошти. Але все це в рамках 10 копійок (економія у кінцевому тарифі на передачу «Укренерго» за 1 кВт-год – ред.). Тобто, справа в тому, щоб хоча б у 2 рази підняти тариф, або тим паче, залишити на поточному рівні – мова просто не йде на сьогодні», – сказав Тарасюк.

Залишити відповідь

Закрити меню