НКРЕКП обмежує імпорт електроенергії

НКРЕКП обмежує імпорт електроенергії

Національна комісія, що  здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, 3-го квітня затвердила Порядок розподілу пропускної спроможності на міждержавних перетинах і Правила керування обмеженнями при розподілі імпорту та експорту електричної енергії на міждержавному перетині.

Згідно Правил, працюватиме аукціонний офіс, його функцію виконуватиме національна енергетична компанія “Укренерго”. Доступ до міждержавного перетину можливо отримати, придбавши лот на аукціоні, чи у разі звільнення — без аукціону.

Зменшити пропускну спроможність можливо в таких випадках:

  • аварійний ремонт ліній електропередачі,
  • щоб забезпечити операційну безпеку мережі,
  • форс-мажор,
  • вимога сусіднього оператора.

При зменшенні пропускної спроможності в аукціонному офісі повинні сповістити учасників ринку протягом одного робочого дня та відшкодувати втрати учасникам ринку, до яких застосували обмеження.

На аукціоні учасники будуть змагатися вартістю, запропонованою ними за пропускну спроможність. При попиті, який перевищує обсяги пропускної спроможності, учасники з найвищою запропонованою ціною отримуватимуть перетин. При попиті, рівному або меншому, ніж винесений на аукціон перетин, пропускна спроможність буде надаватися безоплатно.

Комісія затвердила Методи управління обмеженнями, що застосовуватимуться при фізичних, ринкових та структурних обмеженнях. Можливі причини для обмежень:

  • попит перевищує величину доступного перетину,
  • умови контрактів щодо паралельної роботи,
  • ремонти ліній електропередачі,
  • припинення паралельної роботи об’єднаної енергетичної системи України з сусідніми країнами,
  • вимоги сусідніх операторів.

Комісія встановила такі методи обмежень, як аукціон і зниження фізичного права на передачу, і затвердила Методику визначення структури розподілу пропускних спроможностей на міждержавних перетинах. Відповідно до методики, компанія “Укренерго” повинна виставляти на місячному та річному аукціонах по 35% доступного перетину, на добовому — 30%. Нерозподілені потужності мають виноситися на добові аукціони. Документи погоджені з боку Антимонопольного комітету України.

Залишити відповідь

Закрити меню