Новий тариф на передачу

Новий тариф на передачу

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, схвалила підвищення з грудня 2020 р. тарифу національної енергетичної компанії “Укренерго” на передачу електроенергії до 312 грн 76 коп за 1 МВт*год. Таке рішення прийняли під час засідання Національної комісії 7-го жовтня, найближчим часом його оприлюднять для отримання пропозицій щодо його вдосконалення.

Валерій Тарасюк, голова Національної комісії, зауважив, що у комісії розраховують на фахове обговорення проекту зміни тарифу і відкриті до пропозицій щодо оптимізації рішення від усіх учасників ринку електроенергії.

Національна комісія не може підтримати пропозицію “Укренерго” підвищити тариф на передачу із 1-го листопада через встановлений термін у 75 днів з моменту подачі документів про зміну тарифу до можливої дати його впровадження.

В обґрунтуванні тарифу зазначається, що некомпенсовані кошти за статтями, визначеними компанією “Укренерго” для компенсації в тарифі за листопад-грудень, врахують під час прийняття рішення про встановлення тарифу на передачу на 2021.

Національна комісія також відкоригувала запропонований компанією “Укренерго” тариф у розмірі 313 грн 07 коп за 1 МВт*год, який не враховував дефіцит державного підприємства “Гарантований покупець” за “зеленим” тарифом і спеціальні тарифи для підприємств “зеленої” металургії. Остаточний тариф включає лише витрати, не враховані раніше і пов’язані з компенсацією оплачених податків, дивідендів, орендою розподільного пристрою на Чорнобильській АЕС та компенсацією домашнім сонячним електростанціям.

Залишити відповідь

Закрити меню