Новий фінансовий механізм покладання спеціальних обов’язків

Новий фінансовий механізм покладання спеціальних обов’язків

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля готують перехід національної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” від товарного до фінансового механізму покладання спеціальних обов’язків. Фінансовий механізм передбачає вільну реалізацію виробленої компанією електроенергії на всіх сегмантах ринку і використання частки її грошових коштів в рамках механізму, та дозволить компанії бути повноцінним учасником ринку.

Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки Міністра енергетики, вважає, що перехід до фінансового механізму надасть компанії “Енергоатом” можливість вибудовувати власну торгівельну стратегію і знайти найбільший ринок збуту базової потужності. Для досягнення цієї мети необхідна комунікація із Секретаріатом Енергетичного співтовариства.

11-го червня питання обговорювалося із державним регулятором — Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, потім Міністерство енергетики подасть свої пропозиції, які імплементують у постанові Кабінету міністрів України. Олександр Трохимець, радник Міністра енергетики, нагадав, що зараз державне підприємство “Гарантований покупець” купує електроенергію у компанії “Енергоатом” за 57 копійок, постачання населенню електроенергії з такою вартістю є збитковим, тому покривається за рахунок інших джерел прибутку, коли підприємство “Гарантований покупець” продає обсяги, які скуповує по 57 копійок на ринку. За його словами, компанії “Енергоатом” не потрібна можливість прямих поставок населенню. Достатньо поступово вивести “Енергоатом” на ринок двосторонніх договорів та механізм фінансового покладання спеціальних обов’язків, що дозволить усунути викривлення ринку.

Залишити відповідь

Закрити меню