Нові вимоги до енергетичної системи України

Нові вимоги до енергетичної системи України

За словами Віталія Зайченка, директора з управління енергетичної системи України, до 2021 р. у  енергетичної системи країни повинні бути системи накопичування енергії не менше ніж на 1650 МВт, їхня кількість із часом зростатиме, та високоманеврова генерація для забезпечення збалансованого функціонування без обмеження генерації. Віталій Зайченко взяв участь у обговоренні проблем балансування, що відбулося 19-го лютого.

Віталій Зайченко також повідомив, що наразі енергетичні сховища в Україні відсутні. Для забезпечення ефективності енергетичної системи України необхідні генерація зі швидким стартом (від нуля до повної потужності за 15 хвилин) потужністю 2000 МВт. За його підрахунками, у 2021 р. мають діяти системи

Енергетична система України раніше потребувала 1000 МВт в запасі для виробництва електричної енергії за умови дефіциту та 500 МВт для розвантаження — створення споживання та зниження генерації при профіциті. Стрімкими темпами зросли сонячна та вітрова електроенергетика, що призвело до збільшення обсягів необхідного запасу.

Швидке впровадження електростанцій відновлюваної енергетики додало до енергетичної системи України вимоги, зокрема, до 2021 р. резерв завантаження має становити 1800 МВт, розвантаження — 700 МВт, та ці показники надалі зростатимуть.

За словами Віталія Зайченка, через відсутність енергетичних сховищ та низькоманеврову генерацію неможливо балансувати енергетичну систему, не обмежуючи генеруючі потужності.

Залишити відповідь

Закрити меню