Нові енергоблоки Хмельницької АЕС

Нові енергоблоки Хмельницької АЕС

Петро Котін, виконуючий обов’язки президента енергетичної компанії “Енергоатом”, затвердив план добудови двох енергетичних блоків Хмельницької АЕС до 2026 р. Кошти компанія отримає у Чеському експортному банку, технологію придбає у Skoda JS.

Юрій Малахов, голова правління Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту “Енергопроект” (генеральний проектувальник), впевнений, що вказаних термінів вдасться дотриматися.

Тетяна Амосова, директор напрямку перспективного розвитку та інвестицій у компанії “Енергоатом”, зауважила, що початок проектування залежить від прийняття законопроекту щодо розміщення, проектування і будівництва енергетичних блоків.

Представники з української та чеської сторони опрацюють супровідні документи по обладнанню, меморандум про співпрацю зі  Skoda JS, міжурядову угоду для отримання “Енергоатомом” кредиту в Чеському експортному банку.

22-го вересня розпочала роботу експертна група із добудови енергоблоків за участю спеціалістів компанії “Енергоатом”,  Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту, акціонерного товариства “Юженергобуд” та відокремлених підрозділів компанії “Енергоатом”:  “Атомпроектінжиніринг”, “Атомприлад”, “Атоменергомаш”.

Ольга Кошарна, фахівець із ядерної енергетики, вважає, що востаннє Хмельницьку АЕС обстежували в 2006 р., і не можна бути впевненими, що в обладнання вдасться помістити новий реактор.

Станом на сьогоднішній день третій енергоблок готовий на 75%, четвертий — на 15%. Добудова коштуватиме приблизно 76 млрд 800 млн грн.

Залишити відповідь

Закрити меню