Нові можливості для розвитку ринку електроенергії

Нові можливості для розвитку ринку електроенергії

Державне підприємство “Оператор ринку” розпочинає впроваджувати неттінг на внутрішньодобовому ринку і на ринку “на добу наперед” та створювати адміністрування моніторингу енергоринку. Підприємству необхідно реалізувати ці свої цілі, щоб виконати стратегічний план розвитку, який затвердив Кабінет міністрів України.

Володимир Євдокімов, директор підприємства, впевнений, що нинішня криза надає нові можливості. “Оператор ринку” як інноваційне підприємство, яке функціонує відповідно до європейських стандартів, буде і надалі розвиватися, пропонуючи нові можливості для учасників ринку.

На думку Володимира Євдокімова, державні підприємства цікавлять нові фінансові стимули та інструменти, в першу чергу — хеджування цінових ризиків і неттінг, особливо зі врахуванням волатильності ціни на ринку “на добу наперед”.

Неттінг можна вважати короткостроковою метою та кроком у напрямку застосування клірингу на ринку електроенергії. Володимир Євдокімов повідомив, що буде проводитися масштабна роз’яснювальна кампанія щодо змін у Правилах ринку спільно із банками ринку електроенергії та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Середньострокові цілі підприємства — адміністрування моніторингу енергоринку, синхронізація із європейським енергоринком.

Володимир Євдокімов впевнений, що ринкові зв’язки із країнами Європи може створити передумови для зростання конкуренції, підвищення ефективності взаємодії під час виробництва, розподілу, купівлі-продажу та постачання електроенергії.

Адміністрування моніторингу дозволить ефективно моніторити енергоринок України і надаватиме можливість оцінити ситуацію на ринку, визначивши таким чином причини коливання оптових цін.

Залишити відповідь

Закрити меню