Обмеження пропускної здатності на кордоні з Росією та Білоруссю

Обмеження пропускної здатності на кордоні з Росією та Білоруссю

Націнальною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затверджено Методику із обмеження пропускної здатності мереж міждержавного значення, що виходить на аукціони національної енергетичної компанії “Укренерго”, на кордоні з країнами, які не є членами Енергетичного співтовариства (Білорусь та Росія). Методику затвердили під час засідання комісії 13-го березня.

Комісія поклала на компанію “Укренерго” зобов’язання не пізніше ніж за 15 днів надати висновки щодо необхідності анулювати результати річного аукціону, на якому розподілили міждержавну потужність на кордоні України та Росії. В Методиці вказується, що у комісії є виключне право на анулювання результатів аукціону на розподіл потужностей згідно висновку компанії “Укренерго”.

Протягом п’ятнадцяти днів Комісія прийме рішення, анулювати чи не анулювати результати річного аукціону. У випадку анулювання енергетичній компанії “Укренерго” доведеться спплатити учасникам енергетичного ринку ті кошти, що вони витратили для купівлі пропускних потужностей на аукціоні.

До щомісячних аукціонів застосують обмеження для зниження розміщених на аукціоні пропускних потужностей. Обмеження запропонували ввести і для добових аукціонів, однак тоді обмеження означатиме, що аукціон не буде проводитися.

Методику затверджено на строк до 31-го грудня цього року.

Залишити відповідь

Закрити меню