Оновлений прогнозний баланс на 2020 р.

Оновлений прогнозний баланс на 2020 р.

28-го квітня 2020 р. у Міністерстві енергетики та захисту довкілля затвердили оновлений Прогнозний баланс електричної енергії на 2020 р., який передбачає на фоні зниження споживання пропорційне зменшення обсягу таких видів генерації електроенергії: тепло-, гідро- і атомної. Документ також має забезпечити проведення відкладених ремонтів атомних енергетичних блоків, надійне функціонування енергетичної системи і завантаження вугільної галузі.

У енергетичному балансі скореговане збільшення генерації із відновлюваних джерел. Майже не зміниться частка виробництва теплоелектроцентралей, які забезпечують постачання тепла в опалювальний сезон. 

За інформацією міністерства, загальний обсяг виробництва електроенергії знизиться порівняно з попередньою редакцією Прогнозного балансу на 5.4% і становитиме 143 млрд 900 млн кВт*год. Теплова генерація знизиться на 7.7%, гідрогенерація — на 4.8%, атомна — на 8.6%.

Передбачене скорочення імпорту на 9%, до 5 млрд 109 млн кВт*год, і експорту на 17.5% до 6 млрд 975 млн кВт*год. Прогноз на виробництво електроенергії із відновлюваних джерел збільшився на 4.9% до 11 млрд 375 млн кВт*год.

Новий баланс враховує оптимальний і безпечний графік роботи атомних енергоблоків без їхнього розвантаження у святкові дні та нічний період, що є небезпечним.

Баланс дасть енергогенеруючій компаніх “Енергоатом” можливість провести відкладений ремонт енергетичних блоків та забезпечить стабільну роботу вугледобувної промисловості.

У Міністерстві планується реформування механізму покладення спеціальних обов’язків на ринку для надання компанії “Енергоатом” можливості брати участь у різних сегментах ринку і отримувати ринкову вартість виробленої електроенергії і зменшення фінансового дефіциту державного підприємства “Гарантований покупець” та інших боргових складнощів.

Залишити відповідь

Закрити меню