Перерозподіл коштів за продаж міждержавного перетину

Перерозподіл коштів за продаж міждержавного перетину

Андрій Герус, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат від фракції “Слуга народу”, разом із колегами зареєстрував законопроект № 3364 із доповненнями перехідних та прикінцевих положень Закону “Про ринок електроенергії”, в якому пропонується дозволити національній енергетичній компанії “Укренерго” спрямувати 70% прибутку від продажу міждержавного перетину на виплати державному підприємству “Гарантований покупець”, яке, в свою чергу, 50% отриманих коштів направить державному підприємству “Енергоатом”, інші 50% – виробникам з відновлюваних джерел.

Законопроект опублікували на сайті Верховної Ради 21-го квітня. Автори законопроекту — Андрій Жупанін, Олександр Горобець і Олег Семінський.

У законопроекті пропонується, що компанія “Укренерго” 70% коштів від продажу міждержавного перетину передаватиме підприємству “Гарантований покупець”, а 30% направить на інвестиції у поточну діяльність і мережу. Такий розподіл коштів пропонується на весь 2020 р.

Борг підприємства “Гарантований покупець” перед компанією “Енергоатом” складає 4 млрд 300 млн грн, перед виробниками з відновлюваних джерел — 4 млрд 500 млн грн.

Залишити відповідь

Закрити меню