План зі стабілізації на ринку електроенергії

План зі стабілізації на ринку електроенергії

Петро Котін, виконуючий обов’язки президента національної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”, під час засідання Ради національної безпеки та оборони України вніс на розгляд план зі стабілізації на ринку електричної енергії.

Петро Котін запропонував переглянути Прогнозний баланс об’єднаної енергетичної системи України у бік збільшення частки атомних електростанцій до рівня, який відповідатиме рівню фактичного споживання при базовому графіку.

Петро Котін також запропонував впровадити прямі договори з постачальниками універсальних послуг у частині, що стосується продажу населенню електричної енергії, обсяг якої повинен складати до 50% від загального виробництва на атомних електростанціях України. Слід знизити з 80% до 50% зобов’язання із продажу атомної електроенергії населенню в рамках механізму покладення спеціальних обов’язків.

У компанії “Енергоатом” пропонують знизити на 10% (з 15% до 5%) частку обов’язкового продажу атомної електроенергії на ринку “на добу наперед”, відкрити для компанії доступ до двосторонніх договорів (до 30% від усієї атомної електроенергії), та встановити продаж електроенергії державному підприємству “Гарантований покупець” компанією “Енергоатом” на рівні 15% від усієї електроенергії, виробленої на атомних електростанціях, щоб частково компенсувати “зелений” тариф.

Залишити відповідь

Закрити меню