Погашення боргів попереднього ринку електроенергії

Погашення боргів попереднього ринку електроенергії

У Верховній Раді України в першому читанні прийняли законопроект № 2386. Законопроект регламентує механізм врегулювання (взаємозаліки, списання та випуск облігацій внутрішньої державної позики) боргів на суму близько 30 млрд грн, накопичені в моделі ринку електричної енергії, діючій до 1-го липня 2019 р. 258 депутатів проголосували за даний законопроект.

Юрій Камельчук, народний депутат від фракції “Слуга народу”, пояснив, що законопроект планували проголосувати до Нового року, і ситуація затрималася через кредиторську і дебіторську заборгованість державного підприємства “Енергоринок” в розмірі близько 30 млрд грн. Згідно законопроекту впровадять механізм, за яким будуть проходити взаємозаліки між підприємствами енергетичної сфери, що надасть можливість вивести дані підприємства з кризи та загрози банкрутства. Завдяки законопроекту державне підприємство “Енергоатом” зможе отримати більше 11 млрд грн та покращити свій фінансовий стан.

Юрій Камельчук також повідомив, що Верховній Раді запропонують пакет законопроектів №№ 2386 — 2390, які вже погоджені з більшістю комітетів, а законопроект № 2386 є рамковим. Після нього проголосують № 2390 та інші, вони з’являються в порядку денному пізніше.

Законопроект передбачає 2 шляхи подолання заборгованості — списання боргів і взаєморозрахунки.

Пропонується розпочинати взаєморозрахунки із підприємств водопостачання на Донбасі, вугільних шахт і постачальників електричної енергії на непідконтрольній Україні території. Підприємствам погасять борги за електроенергію з бюджету за рахунок акцизних надходжень за електричну енергію та списання боргів за податок на додану вартість, дивіденди і податок на прибуток. Кабінет міністрів затверджує порядок погашення боргів цих підприємств у місячний термін. Перша ланка боржників зможе провести відступлення прав вимоги державному підприємству “Енергоринок”, той, в свою чергу — виробникам.

Борги списуватимуть по ланцюгу: вугільні шахти — державні підприємства “РЕМ” і “Укрінтеренерго” – державне підприємство “Енергоринок” – енергогенеруюча компанія “Енергоатом” і акціонерне товариство “Укргідроенерго”. У місячний термін Кабінет міністрів збільшить статутний фонд енергогенеруючих компаній за рахунок емісії облігацій внутрішньої державної позики на суму заборгованості перед гідрогенеруючою та атомною компаніями. Законопроект також прописує списання боргів операторів систем розподілу перед підприємством “Енергоринок” і борг “Енергоринку” перед національною енергетичною компанією “Укренерго”.

Після врегулювання заборгованості Кабінет міністрів має прийняти рішення про припинення діяльності підприємства “Енергоринок” після 1-го січня 2021 р.

Залишити відповідь

Закрити меню