Положення про спеціальні обов’язки для ТЕЦ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Положення про спеціальні обов’язки для ТЕЦ

Міністерство енергетики та захисту довкілля збирається надати на розгляд Кабінету Міністрів України нове положення про покладення спеціальних обов’язків на ринку електричної енергії для теплоелектроцентралей, що діятиме до 1-го  квітня 2020 р.

Відповідно до положення, державне підприємство «Гарантований покупець» зобов’язане із власного прибутку покривати різницю між вартістю електричної енергії теплоелектроцентралей, яку встановить Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, та вартістю електричної енергії, яку продали дані теплоелектроцентралі на ринку «на добу наперед», а При цьому, граничні обсяги відпуску електричної енергії теплоелектроцентралями визначатиме Міністерство енергетики та захисту довкілля.

Теплоелектроцентралі повинні будуть забезпечувати безперебійне та надійне   централізоване постачання тепла для населення і своєчасно надавати  інформацію, яка необхідна державному підприємству «Гарантований покупець».

Державне підприємство «Гарантований покупець» залишає за собою право відмовлятися придбати послуги на обсяг електроенергії, якщо він перевищує встановлені Мінекоенерго граничні показники, та може звертатися до регулятора із ініціюванням перевірки достовірності інформації, наданої теплоелектроцентралями.

До 1-го травня 2020 р. теплоелектроцентралі мають звернутися до регулятора із заявою щодо перевірки результатів їхньої господарської діяльності з виробництва електричної енергії на період дії постанови.

Тариф на відпуск електроенергії має забезпечити прибуток теплоелектроцентралям  максимум у 2% рентабельності.

Покладання спеціальних зобов’язань  поширюється на двадцять три компанії.

Залишити відповідь

Закрити меню