Порушення дисципліни компаніями — виробниками електроенергії з відновлюваних джерел

Порушення дисципліни компаніями — виробниками електроенергії з відновлюваних джерел

Декілька компаній, що виробляють електроенергію з відновлюваних джерел, з 5-го по 12-те квітня не виконали команди диспетчерів національної енергетичної компанії “Укренерго” щодо розвантаження для підтримки надійного функціонування об’єднаної енергетичної системи України, що може спричинити втрату керованості та системну аварію. Про це повідомив прес-центр енергетичної компанії 15-го квітня.

Не виконали команди такі компанії: “Екотехнік-Віньківці”, “Еко-Фотуре “Стара Ушиця”, “Фенікс Енерджі”, “Еко-Фотуре “Грушка”, “Прайд Енерджі”, “Солар Енерджі Солюшенс”, “Санлайт Дженерейшн”, “Енергопостач-плюс”, “Ганська СЕС”, “Лайтфул”, “Олімп-Енерго”, “Іршанська СЕС”, “Солар Чорнобиль”, “Атлас Енерджі”, “Солар Вейв”, “Кодима Енерджи”, “ Індустріальний парк Мироцьке”. Частково команди виконали “Терновиця Солар Плюс” і “Терновиця Солар”.

В компанії “Укренерго” зазначили, що при значному профіциті електропотужності в першу чергу знижують потужності теплогенерації, після витрачення запасу на розвантаження обмежують потужності виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Не виконання команди від диспетчера — це грубе порушення оперативно-диспетчерської дисципліни. Компанія “Укренерго” уже звернулася до національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, для вживання заходів до порушників шляхом скасування їхньої ліцензії. Безумовне виконання команд диспетчера — важлива складова безаварійної роботи енергетичної системи.

Якщо системний оператор  отримає інформацію про необгрунтованість відмови виконувати команди диспетчера, електричну установку користувача в точці під’єднання до мережі буде вимкнено та підключено лише з дозволу компанії “Укренерго”.

Залишити відповідь

Закрити меню