Поступове виведення в резерв енергоблоків атомних електростанцій

Поступове виведення в резерв енергоблоків атомних електростанцій

Державне підприємство “Національна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” через системні обмеження в кінці квітня виведе в резерв третій енергоблок Рівненської атомної електростанції із потужністю 1000 МВт, це вже другий блок, що виводять в резерв через обмеження від системного оператора (першим став другий енергоблок Запорізької атомної електростанції).

У компанії “Енергоатом” повідомили, що, враховуючи дані національної енергетичної компанії “Укренерго” про прогнозне зростання балансових обмежень потужності атомних електростанцій у кінці квітня, для зменшення негативних наслідків для обладнання енергоблоків атомних електростанцій через роботу на зниженій потужності заплановано вивести в резерв третій енергоблок Рівненської АЕС. Виведуть енергоблок в резерв після закінчення ремонту і підключення турбогенератора другого енергоблоку Рівненської АЕС.

Резерв двох блоків дозволить компанії “Енергоатом” виводити роботу інших діючих блоків до потужності, наближеної до номінальної, так як робота блоку при зниженій потужності негативно впливає на обладнання (підвищена вологість і ерозійне зношення трубопроводів, лопаток турбіни і арматури, знижені параметри пари, нестабільна робота регулювальних систем, підвищений рівень вібрації і т.д).

Резерв потужності атомних електростанцій з 21-го лютого досяг максимального значення (2.15 ГВт) на Великодні свята.

Потрібно вжити термінові комплексні заходи в енергетичній системі для першочергового забезпечення повного завантаження потужностей атомних електростанцій.

Залишити відповідь

Закрити меню