Проблеми регулювання ринку електроенергії

Проблеми регулювання ринку електроенергії

Громадська спілка “Енергетичний союз” звернулася з проханням захистити інтереси трейдерів і постачальників електроенергії до Національної  комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У заяві спілки йдеться про те, що надходять численні звернення від учасників ринку зі звинуваченнями у маніпулюванні на ринку електроенергії.

Як вважають у Спілці, є неприпустимими спроби з боку Міністерства енергетики, Національної комісії та деяких депутатів Верховної Ради звинувачувати трейдерів і постачальників у проблемах нормативного регулювання ринку електричної енергії, так як моніторинг ринку і адміністрування його правил покладаються на оператора систем передачі — компанію “Укренерго”.

У спілці занепокоєні порушенням процедури прийняття Національною комісією нормативно-правових актів і змін до них, застосуванням до учасників ринку електроенергії залякування, прийняттям рішень, які мають ознаки зловживання службовим становищем, і порушенням процедури погодження рішень Кабінетом міністрів України.

Громадська спілка внесла такі пропозиції:

  • ініціювання аудиту національної енергогенеруючої компанії “Укренерго” та державного підприємства “Оператор ринку” для виявлення причин недосконалої роботи енергоринку з метою їх усунення;
  • посилення моніторингу функціонування ринку електроенергії у всіх його сегментах;
  • неприпустимість заходів із обмеження або спотворення конкуренції на ринку;
  • запровадження рівних правил на ринку і гарантії неупередженості.

Залишити відповідь

Закрити меню