Проект “Енергоміст”

Проект “Енергоміст”

Гжежош Станіславскі, член наглядової ради у компанії Polenergia, вважає, що проект енергетичного мосту “Україна –  Європейський союз” надзвичайно важливий як для компанії “Енергоатом” та України, а й для європейських держав, яким доводиться боротися за свою енергетичну незалежність. Енергоміст може гарантувати постачання до європейських країн доступної безвуглецевої електричної енергії.

На думку Гжежоша Станіславскі, до європейських країн необхідно поставляти електроенергію з України, наприклад, через Польщу транзитом до балтійських країн. Україна із 55 тис мВт потужності може бути в центрі енергетичного хабу Східної та Центральної Європи.

Петро Котін, виконуючий обов’язки президента у компанії “Енергоатом”, відзначив, що компанія зацікалена у втіленні “Енергомосту”. Наразі найголовніше завдання — укласти угоду із країнами ЄС на постачання української безвуглецевої електроенергії. Проект “Енергоміст” – це крок до синхронізації української енергетичної системи із європейською, а не альтернатива синхронізації.

На думку Петра Котіна, оптимальний шлях реалізації — це постачання з Хмельницької атомної електростанції через Польщу як транзитну зону у Європу.

Герман Галущенко, віце-президент “Енергоатому”, впевнений, що проект “Енергоміст” має велике стратегічне значення для України як проект загальнодержавного рівня. Проект може стати кроком у напрямку переходу до водневої енергетики, так як чиста електроенергія може використовуватися для генерації водню.

У рамках реалізації проекту планується здійснювати імпорт електроенергії з Хмельницької атомної електростанції до Польщі та Угорщини.

Залишити відповідь

Закрити меню