Пріоритетне використання вугілля на теплоелектростанціях

Пріоритетне використання вугілля на теплоелектростанціях

Для теплових електростанцій, які використовують вугілля для виробництва електричної енергії, здійснюватимуть пріотритетну диспетчеризацію. Відповідну норму заклали у розпорядженні уряду. В розпорядженні йдеться про те, що Міністерство енергетики має затвердити перелік генеруючих потужностей теплоелектростанцій, які працюють на вугіллі.

Національна енергетична компанія “Укренерго” отримала рекомендацію забезпечувати пріоритетну диспетчеризацію для теплоелектростанцій, які не використовують природний газ в якості палива.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що після прийняття розпорядження державна компанія “Центренерго” почне закупівлю та використання вітчизняного вугілля. На думку Дениса Шмигаля, те, що шахтарі залишаються без роботи через відсутність ринку збуту — це неправильно.

Ольга Буславець, тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики, зазначила, що міністерство відновило енергетичний прогнозний баланс у квітні 2020 р., у якому розрахували паливну складову. Ряд теплоелектростанцій у травні-червні не дотримувалися встановлених показників. Знизилися обсяги споживання вугілля українського видобутку, яке замістили природним газом. Дана ситуація призводить до вимушеного простою або зупинення шахт, затримок виплат шахтарям, викликає зростання соціальної напруженості в регіонах. На думку голови Фонду державного майна України, використання компанією “Центренерго” вугілля може призвести до зростання її кредиторської заборгованості на 2 млрд 200 млн грн до кінця 2020 р. Олександр Корчинський, виконуючий обов’язки генерального директора компанії “Центренерго”, повідомив, що компанія буде оскаржувати рішення в суді.

Залишити відповідь

Закрити меню