Підвищення тарифу на купівлю-продаж електроенергії

Підвищення тарифу на купівлю-продаж електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення підняти на 50% тариф в частині купівлі-продажу електричної енергії на внутрішньодобовому ринку та ринку «на добу наперед» на послуги державного підприємства «Оператор ринку» у зв’язку зі зниженням обсягів торгів на майданчику підприємства. Діючий тариф становив 2 грн 2 коп за 1 МВт/год, після підвищення — 3 грн 3 коп.

Відповідно до обґрунтування Національної комісії, із квітня 2020 р. значно зменшуються обсяги купівлі-продажу на внутрішньодобовому ринку та ринку «на добу наперед», через що державне підприємство недоодержує прибуток, необхідний для покриття його витрат, які пов’язані з веденням господарської діяльності та здійсненням функцій оператора ринку.

У своєму листі-зверненні «Оператор ринку» пропонував встановити тариф на рівні 3 грн 59 коп без урахування ПДВ. Національна комісія провела перерахунок, після чого уточнений тариф встановили на рівні 3 грн 3 коп за 1 МВт/год.

На додачу до даного тарифу учасники торгів також сплачують фіксований податок у розмірі 3269 грн 46 коп без урахування ПДВ, який не зазнав змін.

Залишити відповідь

Закрити меню