Підтримка відновлюваної енергетики

Підтримка відновлюваної енергетики

У Міністерстві енергетики оголосили рішення про річні квоти на підтримку відновлюваної енергетики, графік аукціонів на наступний рік і прогнозовані показники квот на підтримку у 2022-2025 рр.

У рішенні Міністерства враховані потенційний розвиток і стан галузі, показники відновлюваної енергетики відповідно до Енергетичної стратегії України, прогнозований попит, здатність системи до інтеграції нових потужностей, які не мають гарантованого графіку виробництва електроенергії.

Ольга Буславець, заступник міністра енергетики, повідомила, що презентація квот викликала зацікавленість представників галузі, що є свідченням інтересу інвесторів до майбутніх аукціонів.

Відповідно до рішення, у наступному році на аукціонах планується розподілити потужність у 365 МВт, із них електроенергії, виробленої із біогазу, біомаси та на малих гідроелектростанціях – 60 МВт, на вітрових електростанціях – 150 МВт, на сонячних – 155 МВт.

Прогнозовані показники на 2022-2025 рр. є попередніми та можуть переглядатися і змінюватися. Перші конкурси із будівництва високоманеврової генерації планують провести у 2021 р.

43 компанії наразі судяться із державним підприємством “Гарантований покупець” та вимагають стягнення 584 млн грн. Державний борг перед виробниками із відновлюваних джерел складає більше 24 млн грн.

Залишити відповідь

Закрити меню