Роль атомної енергетики у декарбонізації

Роль атомної енергетики у декарбонізації

Атомна енергетика у наш час — найпотужніше джерело виробництва електричної енергії, і не викликає викидів вуглекислого газу і мінімально впливає на навколишнє середовище.

У аналітичному звіті за 2020 р. “Вплив ядерної галузі на розвиток України” повідомляється про те, що зупинка роботи атомних електростанцій в Україні викличе збільшення викидів вуглекислого газу на 70 млн тонн на рік.

Згідно звіту, в Україні атомні електростанції — найбільше джерело низьковуглецевої електричної енергії з усіх видів енергетичної генерації. За весь період експлуатації атомних електростанцій вдалося не допустити 3 млрд тонн викидів CO2. Наразі не знайшли альтернативу вуглецевим джерелам електроенергії, щоб пом’якшити вплив виробництва енергії на навколишнє середовище. Україні потрібно зберігати вагому роль атомної енергетики, щоб досягти цілей Стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 р.

Як свідчать наведені у звіті дані міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ), ядерна енергетика порівняно з іншими видами генерації не потребує значної кількості відведених земельних площ і не спричиняє викидів азоту, сірки, вуглецевих оксидів. У вугільній галузі колективна доза радіоактивного випромінювання перевищує колективну дозу в атомній.

Відповідно до наведеної у звіті інформації із досліджень Міжурядової групи з питань зміни клімату, вітрова та атомна енергетика спричиняють мінімальні викиди вуглекислого газу за весь життєвий цикл (в перерахунку на 1 кВт*год). Потрібно підвищувати потужність атомної генерації для подальшої декарбонізації.

Аналітики “Українського ядерного товариства” звертають увагу на те, що маса радіоактивних відходів, утворених в результаті роботи атомних електростанцій, менша за масу відходів, які утворюються внаслідок інших видів генерації.

Залишити відповідь

Закрити меню