Скорочення шкідливих викидів у Європі

Скорочення шкідливих викидів у Європі

Лідери країн Європейського союзу домовилися скоротити вуглецеві викиди до 2030 р. до 55% порівняно з обсягом викидів у 1990 р. Домовленість пропонується закріпити у Законі про клімат.

Переговори про скорочення викидів проходили повільно в зв’язку з тим, що залежні від вугілля небагаті країни Східної та Центральної Європи могли постраждати фінансово через таке рішення.

Ключовий сектор для скорочення викидів — енергетичний, який є джерелом 75% шкідливих викидів у Європейському союзі. На думку Кадрі Сімсон, єврокомісара, до 2030 р. використання нафти має знизитися на 1/3, газу — на 1/4.

Пропонується реформувати систему торгівлі викидами та виділити Фонд модернізації для надання підтримки залежним від вугілля країнам.

Європейський парламент наполягає на скороченні викидів до 60%, скорочення до 55% означатиме, що потрібно розробити нову нормативну базу з урахуванням кожного з секторів економіки.

З 1-го січня в Україні діятиме закон щодо моніторингу, звітності та верифікації викидів. Державна екологічна інспекція перевірятиме документи про викиди.

Залишити відповідь

Закрити меню