Стратегічний розвиток ДП “Оператор ринку”

Стратегічний розвиток ДП “Оператор ринку”

29-го липня цього ринку затверджено Стратегічний план розвитку державного підприємства “Оператор ринку” на 4 роки. Кабінет міністрів України затвердив 4 головні цілі підприємства.

  • Корпоратизація

Корострокова ціль — перетворити підприємство в акціонерне товариство відповідно до заокну України “Про ринок електроенергії” та Ліцензійних умов зі здійснення функцій оператора ринку. 100% акцій новоствореного акціонерного товариства належатимуть державі без права приватизації. При товаристві створять Наглядову раду як неупереджений і незалежний орган контролю.

  • Неттінг і клірингові розрахунки

Згідно діючого законодавства “Оператор ринку” повинен забезпечити здійснення розрахунків за придбану та реалізовану електроенергію, в тому числі із задіянням клірингових розрахунків. Кліринг на ринку електроенергії здійснюється в тому числі шляхом фінансових гарантій і неттінгу. Неттінг — це механізм взаємозаліку ідентичних зустрічних операцій на ринку. Перевага розрахунків із застосуванням неттінгу — комплексність і об’єднаність. У Кабінеті міністрів погодили створення Клірингової установи, щоб проводити розрахунки на різних сегментах ринку, перший крок для цього — запровадження неттінгових розрахунків.

Завдяки неттінгу полегшиться управління безготівковим оборотом, знизиться баланс платежів, а розрахунки — спростяться, подешевшають і прискоряться.

  • Об’єднання енергетичної системи з південно-східною Європою

Українська об’єднана енергетична система зараз функціонує паралельно з молдовською, частина споживачів на півдні Одеської області одержує електроенегрію лише від енергосистеми Молдови. ДП “Оператор ринку” пропонує об’єднання торгівельних майданчиків ринків електроенергії Молдови та України.

У підприємстві також запропонували об’єднати торгівельну зону Бурштинського острову із об’єднаним ринком Угорщини, Румунії, Словаччини та Чехії. Об’єднання сприятиме зростанню конкуренції, підвищенню ефективності взаємодії учасників ринку на різних етапах діяльності ринку електроенергії, і стане першим кроком для об’єднання української енергетичної системи із європейською.

  • Адміністрування моніторингу енергоринку

Державне підприємство щодня спостерігає за роботою внутрішньодобового ринку та ринку “на добу наперед”. Моніторинг потрібно приводити у відповідність Регламенту Європейського парламенту та Ради Європейського союзу при підтримці USAID. Завдяки приведенню моніторингу в відповідність із європейськими вимогами його здійснення стане більш ефективним, і всі учасники ринку отримають можливість оцінити загальну ситуацію на енергоринку.

Створений адміністратор моніторингу енергоринку зможе повномасштабно та ефективно моніторити ринок і виявляти будь-які зловживання та махінації.

Залишити відповідь

Закрити меню