Українська енергетична біржа за 2019 р.

Українська енергетична біржа за 2019 р.

2019 р. – найкращий у торгівлі енергетичними ресурсами за рядом показників. За  2019 р. сума реалізації енергетичних ресурсів склала 58 млрд грн., у 2,5 рази більше, ніж у 2018 р.

Проведено 758 торгових сесій і укладено 10295 угод. Найбільше торгових сесій було проведено у листопаді та грудні, в середньорічному значенні проводилося 63 торгові сесії за місяць. За 2019 р. кількість укладених угод зросла на 4%, торгових сесій — на 12%, учасників — на 59% більше, ніж минулого року.

Важлива подія — старт із 27-го червня аукціонів з купівлі-продажу електричної енергії на біржі. Українська енергетична біржа проводила аукціони купівлі та продажу графіків навантаження, продажу електричної енергії для цілей покладання спеціальних обов’язків та продажу електроенергії державних підприємств. У грошовому виразі 1/2 проведених торгів припала на електричну енергію, переважно для населення відповідно до покладання спеціальних обов’язків.

Одне із важливих досягнень Української енергетичної біржі — залучення компанії Нафтогаз Трейдинг, учасника структури Нафтогаз України, до торгівлі природним газом. Компанія реалізувала 123 млн м³ природного газу.

Українська енергетична біржа зберігає лідерську позицію у системі Prozorro.продажі, а організатори аукціонів отримали додатково 232 млн грн поверх оголошеної ціни.

За словами Олексія Дубовського, Голови біржового комітету УЕБ (Українська енергетична біржа), рік видався неймовірно насиченим, і компанії вдалося створити основу для діяльності більш лібералізованих ринків електричних ресурсів та електричної енергії. Вдалося розпочати торгівлю електричною енергією на ринку двосторонніх угод, підвищити ліквідність на ринку природного газу і долучити найбільшу державну компанію. Українська енергетична біржа розробила та впровадила модель функціонування короткострокового ринку природного газу. Біржа досягла 1000 учасників, що свідчить про довіру учасників, визнання біржі та її прозорість.

Залишити відповідь

Закрити меню