“Укренерго” оскаржує рішення суду

“Укренерго” оскаржує рішення суду

Національна енергетична компанія “Укренерго” оскаржує в апеляції рішення господарського суду Львівської області, яке стосується оплати послуги з передачі при експорту акціонерного товариства “Західенерго”.

У компанії вважають, що в процесі експорту електроенергії оператор системи передачі є надавачем послуг із передачі, і прибуток від таких послуг врахований під час калькуляції тарифу на передачу. Через несплату тарифу за послуги з передачі (або його частини) компанія недоодержує прибуток, а її фінансове становище погіршується, в майбутньому це може призвести до зростання тарифу на передачу.

Згідно з пунктом 5.1 Розділу 11 Кодексу системи передачі, договір про надання послуг із передачі електроенергії регламентує права та обов’язки сторін у процесі експорту, імпорту та транзиту.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, надала свої роз’яснення, у яких ідеться про те, що експортери електричної енергії повинні оплачувати послуги з передачі, виходячи з обсгів експорту.

Дві основні умови компенсування витрат на послуги з передачі для компанії “Укренерго”:

У компанії “Укренерго” впевнені, що завдяки вирішенню цих питань не лише владнається проблема оплати послуг із передачі, але й у перспективі суттєво просунеться інтеграція об’єднаної енергетичної системи України із європейською ENTSO-E та в цілому інтеграція вітчизняної енергетики із європейським енергопростором.

Залишити відповідь

Закрити меню