Функціонування торгової біржі на ринку електроенергії

Функціонування торгової біржі на ринку електроенергії

Голова біржового комітету торгової біржі “Українська енергетична біржа” Олексій Дубовський зазначив, що у перший рік функціонування нового ринку електроенергії учасники ринку активніше користуються торговими інструментами, які пропонує торгова біржа, зростає кількість компаній, у тому числі й приватних, а біржовий ринок ще формується.

Учасники починають проводити аукціони з формульним ціноутворенняи (торгівля коефіцієнтом). Державні підприємства нещодавно також отримали можливість користуватися новими інструментами.

Олексій Дубовський зазначив, що державні компанії збільшують свою активність і присутність на торгах Української енергетичної біржі. Збільшується кількість учасників аукціонів на біржі, відповідно, збільшується конкуренція і ліквідність на торгах.

В Українській енергетичній біржі зареєструвалися 255 учасників за напрямом “електроенергія”. Приватні компанії збільшують свою присутність на торгах, стаючи і продавцями, і покупцями.

На аукціонах державних компаній досить висока конкуренція. Ресурс атомної генерації купують десятки учасників анонімних торгів, завдяки чому відсутні корупційні ризики та змова учасників, і формується прозора та референтна ціна.

На думку голови біржового комітету Української енергетичної біржі, часткове вивільнення обсягів електричної енергії з-під механізму покладання спеціальних обов’язків — правильне рішення, так як дозволяє згладжувати перенасичення короткострокового ринку і перепади цін.

На думку Олексія Дубовського, сегменти ринку електроенергії та загалом ринок двосторонніх договорів досі формуються.

Залишити відповідь

Закрити меню