Ціна на шкідливі викиди в Україні

Ціна на шкідливі викиди в Україні

Директор секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач вважає, що Україні може знадобитися від 15 до 20 років для інтеграції до системи викидів (EU-ETS). Європейський союз і Енергетичне співтовариство можуть почекати такий термін перед виходом України на європейські ціни на шкідливі викиди та подальшою інтеграцією в систему викидів.

Янез Копач впевнений, що Україні необхідно якнайшвидше розпочати процес поетапного переходу.

Янез Копач зауважив, що Директива Європейського Союзу встановлює  термін скорочення викидів вугільних теплоелектростанцій до 2018 р., однак для України цей термін продовжили до 2023 р. За додаткові 5 років Україна так і не провела реновацію, трансформацію або модернізацію.

У 2021 р. в Україні вступає в силу закон про моніторинг, звітність і верифікацію викидів, у якому передбачається створення державної системи торгівлі викидами вуглецю. Цю систему, на думку Янеза Копача, потрібно запустити якомога швидше.

За одним зі сценаріїв Енергетичного співтовариства ціни на викиди планується вивести на європейський рівень до 2040 р. За цим сценарієм ціна може зрости до рівня EUR6.625 за одну тонну СОу 2025 р., EUR16 — у 2030 р., EUR39.75 — у 2035 р., EUR80 — у 2040 р. Станом на сьогоднішній день ціна викидів знизилася у зв’язку із пандемією до EUR25, однак вона зростатиме. Діючий в Україні податок в розмірі EUR0.3 у сто разів нижчий за європейський, і неприйнятний.

Залишити відповідь

Закрити меню