Чому Польща не зацікавлена у проекті «Енергетичний міст «Україна-ЄС»?

Чому Польща не зацікавлена у проекті «Енергетичний міст «Україна-ЄС»?

25 листопада Олексій Оржель, міністр енергетики та захисту довкілля, заявив, що Польща не зацікавлена у закупівлі електроенергії, яку планують виробляти на другому енергоблоці Хмельницької АЕС, яка входить до складу ДП «НАЕК «Енергоатом», в рамках проекту «Енергетичний міст «Україна -ЄС».

Це обґрунтовано тим, що Польща зацікавлена у «зеленій» енергетиці, як сказав Олексій Оржель. Також він додав, що у європейських споживачів немає зацікавленості у проекті енергомосту.

Також у очільника Міненерго був присутній сумнів, щодо добудови блоків Хмельницької АЕС.

Ще 10 липня Міністерство енергетики України прийняло до розгляду заявку компанії Ukraine Power Bridge Company Limited для участі у конкурсі з вибору приватного партнера для Енергоатому у проекті «Енергетичний міст «Україна-ЄС». В першій половині листопада в Мінекоенерго повідомляли, що проект договору з Ukraine Power Bridge Company Limited знаходиться на стадії обговорення.

Але цей проект був розкритикований Всеволодом Ковальчуком, головою НЕК «Укренерго», та Андрієм Герусом, головою комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. В Укренерго затверджують, що даний проект енергомоста не відповідає інтересам України, в ході синхронізації енергосистеми України в об’єднання операторів енергосистем країн континентальної Європи. Таким чином проект може призвести до вилучення одного блоку Хмельницької АЕС з енергосистеми та втрати частини порівняно недорогої атомної генерації. На що одержали відповідь від Енергоатом, що цей проект відповідає інтересам не тільки України, а і ЄС та у повній мірі корелюється з намірами України синхронізувати свою об’єднану енергосистему з європейською.

Залишити відповідь

Закрити меню